خبرنامه پيامكىشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!

تصاویر تصادفی

عضویت در خبرنامه

بازدید کننده گرامی برای اطلاع از برنامه های نقالی شاهو صالحی از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.

نام:

ایمیل:

جستجو در سایت

اخبار جدید


به سايت رسمى شاهو صالحى نقال داستانهاى ملى و حماسى ايران خوش آمديد.شاهو صالحى شاگرد زنده ياد مرشد ولى اله ترابى است و در زمينه نقالى مكتب تهران،نقالى مكتب كوردستان،نقالى مكتب بختيارى و نقالى مكتب خراسانى فعاليت مى كند.

آن چنان به ایران علاقه مندم که حتی تمام بهشت را با یک وجب از خاک ایران عوض نمی کنم.
جهت اطلاع از برنامه های نقالی شاهو از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.لازم به ذكر است كه فقط اجراهايى كه در محافل خصوصى ، ادارات و سازمانها انجام ميشود ، از طريق پيامك اطلاع رسانى نمى شود .
روان مرشد ولى اله ترابى به سوى هورمزد پاك پرواز كرد

روان مرشد ولى الله ترابى پدر نقالى ايران در روز شنبه به سوى هورمزد پاك پرواز كرد.

مرشد ولي اله ترابي سفيد آبى در سال ١٣١٥ در ده سفيد آب از توابع شهرستان تفرش در استان مركزي به دنيا آمد.

در دوران كودكى همراه خانواده به تهران آمد و در محله دروازه غار ساكن شدند.
پدرمرشد ترابى تعزيه خوان بودومرشد ولى از همان دوران تاتي تاتي كردن، نقش طفلان مسلم را در نمايش هايش بازي مي كرد. هرچه بزرگتر مي شد نقش هاي بلندتري را بازي مي كرد .پس از دو طفلان به ترتيب نقش هاي حضرت قاسم، حضرت علي اكبر و حضرت يوسف (ع) را تا ٢٠ سالگي خواند و پس از مدتي تعزيه خواني را رها كرد.
بعد از تعزيه به سراغ آموختن فنون ورزش هاي رزمي قديم مثل چوب بازي شيرازي، شمشيرزني، پرتاب نيزه و كارد و... رفت.
در سنين نوجوانى با اجازه پدر، در محضر  مرشد نقال دكتر روح الله شوقي  تلمذ كرد و روايت هاي سينه به سينه نقالي را از ايشان آموخت .در حدود سال ١٣٤٠ بود كه نقالى را شروع كرد.
درسال ٥٣ يك روز آقاي عطاالله بهمنش تعداد زيادي از نقالان فعال را در پشت بام تئاترشهر جمع كرد و گفت براي انتخاب نقال افتتاحيه جشن طوس، هر نقالي يك خط شعر مي خواند و يك حركت مي كند.
نفر اول بلند شد و فرياد زد بهمنش گفت: . بعدي از جا برخاست و آرام شروع كرد: بهمنش گفت: . اين روند تا آخرين نفر ادامه داشت. نوبت كه به مرشد ولى رسيد  ، از روي صندلي بلند شد و گفت : و يك چرخ زد.
بهمنش گفت: بعد از آن در جشنواره هاي شيراز و اصفهان و بسياري ديگر مقام هاي اول نقالي را كسب كرد و تا امروز ادامه داد.
مرشد ولى اله ترابى امروز شنبه ساعت يك ظهر بعد از سپري كردن درد شديد ناشي از كسالت سن ، در سن ٧٧ سالگي در بخش icu بيمارستان مدائن جان به جان آفرين تقديم كرد.از جمله شاگردان او گردآفريد (فاطمه حبيبي زاد) و شاهو صالحى مى باشند كه هر كدام شيوه نقالى منحصر به فرد خود را در نقالى دارند .
از طومارهاي مرشد ولي اله ترابى  چند جلد از شاهنامه است كه يك جلد آن با عنوان  مشكين نامه در انتشارات نمايش به چاپ رسيده است.و همچنين چهار لوح نقالى و يك لوح منقبت خوانى از وي به يادگار مانده است .
مراسم تشييع و خاكسپارى مرحوم مرشد ولى الله ترابى در روز دوشنبه ١٣٩٢/٠٥/١٤ راس ساعت ١٠ صبح از تالار وحدت به سمت بهشت زهرا(س) برگزار خواهد شد .
منتظر حضور شما در آخرين وداع با پدر نقالى ايران هستيم .
روانش شاد باد
 

ارتباط با شاهو صالحي


لطفا جهت اجرای نقالی با شماره

09213904038

تماس بگيريد

ويا به شماره پيام كوتاه ،پيامك بزنيد

********************

شماره پیام کوتاه

30004855005500

 

*****************

شماره همراه شاهو صالحی

989121953642+

*****************

شماره فكس

02189775305

***********************

morshed.shshoo@gmail.com

morshed.shahoo@yahoo.com

************************

آدرس هاى سايت

www.Shahoo-salehi.com

www.Shahoo-salehi.ir

www.naghal.com

www.naghal.ir