خبرنامه پيامكىشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!

تصاویر تصادفی

عضویت در خبرنامه

بازدید کننده گرامی برای اطلاع از برنامه های نقالی شاهو صالحی از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.

نام:

ایمیل:

جستجو در سایت

اخبار جدید


به سايت رسمى شاهو صالحى نقال داستانهاى ملى و حماسى ايران خوش آمديد.شاهو صالحى شاگرد زنده ياد مرشد ولى اله ترابى است و در زمينه نقالى مكتب تهران،نقالى مكتب كوردستان،نقالى مكتب بختيارى و نقالى مكتب خراسانى فعاليت مى كند.

آن چنان به ایران علاقه مندم که حتی تمام بهشت را با یک وجب از خاک ایران عوض نمی کنم.
جهت اطلاع از برنامه های نقالی شاهو از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.لازم به ذكر است كه فقط اجراهايى كه در محافل خصوصى ، ادارات و سازمانها انجام ميشود ، از طريق پيامك اطلاع رسانى نمى شود .
پيام سوگوارى شاهو صالحى

 

تنها اوست كه مى ماند
زنده ياد مرشد ولى الله ترابى بى هيچ گزافه و گمان و بى هيچ چون و چند ،استادى ورجاوند و گرانمايه در تاريخ نقالى ايرانى ،همچون كوهى استوار در برابر نا ملايمات زمانه،  رستم وار،ايستاد تا پلى شود فنا ناپذير كه همبستگى و پيوستگى اى جاودانه ، بين شاگردانش و نامه نامور استاد طوس ،فردوسى بزرگ ايجاد كند.
نامه اى سترگ و داستانهايى پر از رمز و راز كه شيرازه و شالوده تاريخ و فرهنگ غنى ايران زمين و مايه نازش هر ايرانى است .
مرشد ترابى مهارت وصف ناشدنى در نقالى داستانهاى كهن و ملى ايرانى داشت . بكارگيرى تمامى فنون سخنورى و مجلس گردانى همچون : تسلط كامل بر انواع تومارخوانی ،انواع داستان نامه ها،  دیوان شاعران مختلف،بحر طویل خوانی، گل کشتی خوانی، مَنقِبت خوانی، حکایت گویی، مدح و ثنا، رجز خوانی، قصه ها و افسانه ها، تلفیق به جای نظم و نثر، استفاده ی به موقع از مطالب در مناسبات مختلف ، حاشیه گویی و ساير فنون كلامى، مرشد ترابى را تبديل به استادى يكه تاز در عرصه نقالى كرده بود ،آنچنان كه هر بيننده اى را بى اختيار مجذوب خود مى كرد و مرغ خيال را چنان استادانه پرواز مي داد كه مستمع ،خود را در صحنه رزم پهلوانان تصور مى كرد و با شخصيتهاى داستان ، شاد وغمگين مى شد .
آنچه هم اينك همچون دريايى پر تلاطم در وجودمان موج ميزند ، و سراسر وجودمان را اندوه بار مي كند ، چيزى نيست جز سوگ استاد .
استادى كه عاشقانه و پدرانه ،پيوستگى اى ناگسستنى بين ما و شخصيت هاى داستانهاى كهن شاهنامه  ایجاد و گویی همه ی اساطیر را در تار و پود وجودمان نقاشى میكرد.
گرچه جسم نازنينش در بين ما نيست اما ياد و خاطرش در تار و پود وجودمان ، و بر سنگواره هاى تاريخ نقالى ايران ،حكاكى شده است .
يادش گرامى راهش پر رهرو باد .
شاهو صالحى
نقال و پژوهشگرداستانهاى  ملى و حماسى ايران

 

 

ارتباط با شاهو صالحي


لطفا جهت اجرای نقالی با شماره

09213904038

تماس بگيريد

ويا به شماره پيام كوتاه ،پيامك بزنيد

********************

شماره پیام کوتاه

30004855005500

 

*****************

شماره همراه شاهو صالحی

989121953642+

*****************

شماره فكس

02189775305

***********************

morshed.shshoo@gmail.com

morshed.shahoo@yahoo.com

************************

آدرس هاى سايت

www.Shahoo-salehi.com

www.Shahoo-salehi.ir

www.naghal.com

www.naghal.ir