خبرنامه پيامكىشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!

تصاویر تصادفی

عضویت در خبرنامه

بازدید کننده گرامی برای اطلاع از برنامه های نقالی شاهو صالحی از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.

نام:

ایمیل:

جستجو در سایت

اخبار جدید


به سايت رسمى شاهو صالحى نقال داستانهاى ملى و حماسى ايران خوش آمديد.شاهو صالحى شاگرد زنده ياد مرشد ولى اله ترابى است و در زمينه نقالى مكتب تهران،نقالى مكتب كوردستان،نقالى مكتب بختيارى و نقالى مكتب خراسانى فعاليت مى كند.

آن چنان به ایران علاقه مندم که حتی تمام بهشت را با یک وجب از خاک ایران عوض نمی کنم.
جهت اطلاع از برنامه های نقالی شاهو از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.لازم به ذكر است كه فقط اجراهايى كه در محافل خصوصى ، ادارات و سازمانها انجام ميشود ، از طريق پيامك اطلاع رسانى نمى شود .
شاهو صالحی در هم اندیشی خیرین و پیشکسوتان ورزشی

هم اندیشی خیرین و پیشکسوتان ورزشی با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مرشد شاهو صالحی نقال و پژوهشگر داستانهای ملی ایران و سخنرانی دكتر سيدضياءالدين هاجری دوشنبه 12 مرداد کتابخانه ملی

 دوشنبه 12 مرداد روز پایانی هفته فرهنگ پهلوانی بود. 17 شوال هر سال به خاطر نبرد پهلوانانه امیر المومنین علی علیه السلام در جنگ خندق در تقویم شمسی به‌عنوان روز پهلوانی نام گرفته اما چند سالی است که این روز نه فقط در یک روز بلکه در طول یک هفته گرامی داشته می‌شود.

 

 

 

از هفته گذشته مراسم‌ مربوط به این برنامه آغاز شده و روز دوشنبه 12 مرداد نیز به‌عنوان روز پایانی هفته فرهنگ پهلوانی گرامی داشته شد و مراسم ویژه تحت عنوان مراسم اختتامیه در اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی برگزار شد.در این مراسم قهرمانان و پیشکسوتان زیادی حضور داشتند. از قهرمانان بزرگی چون محمد نصیری و علی اکبر حیدری که در وزنه‌برداری و کشتی سرآمد هستند گرفته تا بزرگان عرصه ورزش زورخانه‌ای که در این مراسم حضور داشتند. برنامه روز اختتامیه که تحت عنوان روز خیر خواهی و احسان برگزار می‌شد، میزبان تعداد زیادی از پیشکسوتان و نام آوران و همچنین خیرین بود. نشستی صمیمانه و دوستانه که با ذکر خاطراتی از سوی موسپیدان ورزش همراه شد.

 

 

البته این نشست یک میهمان ویژه هم داشت. دکتر علی اکبر صالحی امیری رییس سازمان کتابخانه و اسناد ملی که در واقع نمی‌شود از او به‌عنوان میهمان نام برد بلکه باید به‌عنوان میزبان این مراسم از صالحی یاد کنیم چرا که مراسم در سالن اندیشکده کتابخانه ملی برگزار می‌شد. صالحی امیری در ابتدای مراسم در این نشست حاضر شد و بعد هم به دلیل جلسه‌ای که با میهمانان خود داشت مجبور شد خیلی زود این نشست را ترک کند البته این نشست اگر چه کوتاه اما بسیار مفید و شنیدنی بود و حرف‌های جالبی مطرح شد. حرف‌هایی که البته به خواست صالحی امیری به رسم امانت نزد همه حاضران ماند و قرار شد که به بیرون درز پیدا نکند. بعد از اظهارات صالحی امیری مراسم تقدیر از 10 تن از پیشکسوتان برگزار شد.

 

 

افرادی که حامی ورزش پهلوانی بوده‌اند و نقش و تاثیر زیادی در ترویج فرهنگ پهلوانی داشته‌اند. محمد نصیری قهرمان سابق جهان و المپیک از وزنه‌برداری، ناصر عظیمی مدیر عامل موسسه پیشکسوتان ورزش (مازیار ورزش)، علی اکبر کیانپور، خیر و پیشکسوت کشتی، جعفر کاشانی پیشکسوت فوتبال و رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، امیر فخار، خیر و پیشکسوت زورخانه‌ای، محسن غفاری، خیر و حامی ورزش، مهندس امیررضا ثابت پی، خیر و حامی ورزش، حسین حاج موسی پیشکسوت وزنه‌برداری و زورخانه ای، محمدرضا توپچی پهلوان پیشکسوت و صاحب بازوبند و غلامحسین شعبانی پیشکسوت ورزش و رسانه 10 نفری بودند که لوح یادبودی را از دکتر صالحی امیری دریافت کردند. بعد از انجام مراسم تقدیر صالحی امیری جمع پیشکسوتان را ترک کرد. ادامه این مراسم با نوای مرشد حمید رضایی همراه بود که با ضرب و نوای خود لحظات خوبی را برای حاضران رقم زد. این مراسم که با عنوان تقدیر از پیشکسوتان برگزار می‌شد در ادامه با نقالی هم همراه بود. مراسمی آیینی که سال‌های گذشته در ایران جایگاه ویژه‌ای داشت اما مدت زمانی است که کمرنگ شده است.

 

 

شاهو صالحی که نقال قاهری هم به نظر می‌آمد با خواندن بخشی ازشاهنامه لحظات خوبی را فراهم کرد. بخش پایانی این برنامه هم صحبت‌های استاد سید ضیاالدین هاجری رییس پاسداری و پالایش زبان فارسی بود. گردهمایی پیشکسوتان و قهرمانان قدیمی ورزش لحظات بسیار خوبی را در روز پایانی رقم زد.


 

محسن وظیفه خبرنگار روزنامه ایران ورزشی ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۳ مرداد شماره : 5140

 

 

ارتباط با شاهو صالحي


لطفا جهت اجرای نقالی با شماره

09213904038

تماس بگيريد

ويا به شماره پيام كوتاه ،پيامك بزنيد

********************

شماره پیام کوتاه

30004855005500

 

*****************

شماره همراه شاهو صالحی

989121953642+

*****************

شماره فكس

02189775305

***********************

morshed.shshoo@gmail.com

morshed.shahoo@yahoo.com

************************

آدرس هاى سايت

www.Shahoo-salehi.com

www.Shahoo-salehi.ir

www.naghal.com

www.naghal.ir