خبرنامه پيامكىشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!

تصاویر تصادفی

عضویت در خبرنامه

بازدید کننده گرامی برای اطلاع از برنامه های نقالی شاهو صالحی از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.

نام:

ایمیل:

جستجو در سایت

اخبار جدید


به سايت رسمى شاهو صالحى نقال داستانهاى ملى و حماسى ايران خوش آمديد.شاهو صالحى شاگرد زنده ياد مرشد ولى اله ترابى است و در زمينه نقالى مكتب تهران،نقالى مكتب كوردستان،نقالى مكتب بختيارى و نقالى مكتب خراسانى فعاليت مى كند.

آن چنان به ایران علاقه مندم که حتی تمام بهشت را با یک وجب از خاک ایران عوض نمی کنم.
جهت اطلاع از برنامه های نقالی شاهو از طریق پیامک لطفا شماره خود را در قسمت خبرنامه پیامکی ثبت نموده ویادر خبر نامه سایت عضو شوید.لازم به ذكر است كه فقط اجراهايى كه در محافل خصوصى ، ادارات و سازمانها انجام ميشود ، از طريق پيامك اطلاع رسانى نمى شود .
بزرگداشت تیرگان، جشن باستانی ایرانی

بزرگداشت تیرگان، جشن باستانی ایرانی

تیرگان ۲۰۱۱ با موضوع (تم) " جاودانگی"  و با  بهره مندی از چندین سال تجربه ی پربها می رود که جشن باستانی تیرگان که در ماه جولای(تیرماه ایرانی) برگزارمی شود را به اوجی تازه برساند.

افسانه های چندی در باره پیداییش تیرگان وجود  دارد. یکی از این افسانه ها مربوط به ایران و توران، دو دشمن دیرینه، است که تصمیم می گیرند با مشخص ساختن مرز بین دو امپراتوری به صلح دست یابند. آرش، نیرومندترین کمانگیر ارتش ایران، برگزیده می شود تا بر فراز قله ی دماوند رفته و تیری از کمان رها کند که نقطه ی فرود آن تعیین کننده ی مرز بین دو کشور باشد. تیر رها شده از کمان آرش از بامداد تا نیمروز در پرواز بود و سرانجام در کرانه ی رود جیحون فرود آمد و بدین سان مرز ایران به فرا سوی آنچه انتظار می رفت، گسترش یافت.

این رویداد در گذر سه هزاره، خاستگاه جشن باستانی تیرگان وموجب پر بارتر نمودن فرهنگ ایران گردید. امروز مردم سرزمین ایران ترکیبی از بیش از پانزده گروه قومی گوناگون هستند که هر کدام گویش یا زبان، پوشاک، موسیقی، رقص، سایر هنرها و خوراک های ویژه خود را دارند.

گروه برگزار کننده "جشنواره تیرگان"، پس از حضوری موفق در تابستان ۲۰۰۸، باردیگر دست اندرکار سازمان دادن جشنواره ای با هدف بزرگداشت فرهنگ و هنر ایران و گونا گونی فرهنگی کانادا در ماه جولای ۲۰۱۱ در تورنتو می باشد. تیرگان با اتکا به همیاری بیش از ۳۰۰ داوطلب می رود تا از راه ارتقا گفتگوی بین فرهنگها و ارتباط فرهنگی بین جامعه ایرانی و جامعه میزبان سهم خویش را در موزائیک فرهنگی جامعه کانادا ایفا نماید.

تیرگان ۲۰۱۱ گوشه هایی از فرهنگ وهنر ایران را طی یک جشنواره چهار روزه در تورنتو – شهری که به درستی، پیشرو گونا گونی فرهنگی است – به معرض دید عموم خواهد گذاشت. تیرگان می کوشد تا ضمن بهره جویی از همکاری اقوام گونا گون ایرانی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری، آثار هنرمندان و نمایشگران بین المللی ایرانی تبار را به نمایش بگذارد – هنرمندانی که میراث فرهنگی ایران را در قالب موسیقی، رقص، تأتر، سینما، ادبیات، و هنرهای تجسمی ارائه می کنند. تیرگان همچنین کیوسکهای ویژه ای برای عرضه و فروش خوراک ها، صنایع دستی و فراورده های فرهنگی ایرانی درنظر گرفته است. این رویداد فرهنگی، تجربه ای آموزنده، جذاب، و شادی آفرین برای همه بازدیدکنندگان ازهر طیف و گروه سنی و اجتماعی خواهد بود.

ما مشتاقانه مایلیم تا گوشه هایی از میراث فرهنگی پربار ایران را با همه ایرانیان بویژه نسل جوان و همچنین اهالی ملل گوناگون سراسر جهان که برای بازدید از جشنواره تیرگان ۲۰۱۱ به ما خواهند پیوست به اشتراک بگذاریم.

 

ارتباط با شاهو صالحي


لطفا جهت اجرای نقالی با شماره

09213904038

تماس بگيريد

ويا به شماره پيام كوتاه ،پيامك بزنيد

********************

شماره پیام کوتاه

30004855005500

 

*****************

شماره همراه شاهو صالحی

989121953642+

*****************

شماره فكس

02189775305

***********************

morshed.shshoo@gmail.com

morshed.shahoo@yahoo.com

************************

آدرس هاى سايت

www.Shahoo-salehi.com

www.Shahoo-salehi.ir

www.naghal.com

www.naghal.ir